Strony

środa, 8 października 2014

Purpurowy Rejs / 06.10.2014

Ahoj załogo w oparach purpury! Nie wyrobiłem się i nie dostarczyłem Wam obszernej arrrraty do poprzedniej audycji. A było na czym zawiesić ucho, bowiem ponownie odwiedził nas Wudoe i pogadał z nami o muzyce, którą lubi. Sprawdzicie to tutaj. Tym bardziej warto, ponieważ mieliśmy kilka naprawdę dużych sztosów z kategorii "niewydane". To nic w zasadzie, że nie było tej erraty, bo i tak nie możemy napisać ani słowa o autorach tych numerów. Będzie natomiast o nich głośno za jakiś czas. Takie gramy rzeczy... Minął w zasadzie miesiąc od pobytu Michała we Wrocławiu, dlatego ostatnia audycja w zasadzie była zamknięciem pierwszego etapu jego pobytu w naszym pięknym mieście. Wierzymy, że będzie wracał częściej.
Rozpoczęliśmy od wspominania starego dobrego Aloe Blacca, który w latach 2003-2005 roku jeszcze występował pod pseudonimem Nathaniel. Kiedyś, bardzo dawno temu wpadłem na niego przez Dizkreta i jakoś wrył mi się w pamięć. Później, temat tego materiału w internecie zaginął, Aloe ze Stones Throw uciekł do majorsa i nikt już sobie o tym nie przypomniał. Z pomocą przyszedł Ta'Raach (producent tego wydawnictwa) i "Fellatio EP" pojawiło się za friko na bandcampie. Zapowiedź jest taka: "The anti slow jam. Thirty sticky minutes of fetish foreplay fornicating, a lust laced offering of fall thrus, back seats, bathroom stalls & the lingering sleepover". Chyba nie trzeba nic więcej dodawać. Bierzcie to i korzystajcie. Z pewnością się przyda przy niektórych sytuacjach.

Jako, że nasz cały miesiąc był bardzo rapowy to jakoś nam to zostało we krwi. Stąd pierwszy z dwóch singli Black Milka ("What Its Worth") pięknie zwiastujący nadejście nowego krążka "If There's A Hell Below". Koniecznie sprawdźcie też drugi numer z gościnnym udziałem Buna B, a także wróćcie do nagrania z BadBadNotGood. Curtis jest w znakomitej formie. Następnie jachtem sterowali newcomerzy: Genesis The Greykid ("Grey Edge"), Damani Nkosi ("On My Way To Inglewood") i Joey Bada$$ ("Christ Conscious"). Ten ostatni, mimo że świeżak, to i tak już wszyscy go znają. Niebawem wystąpi w Warszawie i myślę, że powinniście tam być. Genesis jest z Virginia Beach i robi po cichu swoje. Poszukajcie jego materiału na bandcampie. Damani też dobrze płynie wydając taki krążek jak "Thoughtful King". Nie od początku go polubiłem, ale nie odczytałem właściwie potencjału. Tylko głupi nie zmienia zdania. Polecam! Klamrą nawiązującą do śpiewania na początku pierwszej części okazał się Busdriver, który kolejny raz bawi się formą i wychodzi mu to wyśmienicie. Właśnie ukazał się jego krążek "Perfect Hair". Pracując od lat ze śmietanką towarzyską z Low End Theory w Los Angeles, wiadomo było, że można spodziewać się niespodziewanego.

Jeśli chodzi o przystań z ekskluzywnym materiałem, to mamy podobny problem co w poprzednim odcinku. Nie możemy zdradzić kto za tym stoi, gdzie to wyjdzie i kiedy. Ważne, że możemy nimi umilić Wam czas. Kawał świetnej roboty prosto z naszego kraju. Jak zwykle - Teraz Polska!

Dalej bujał łajbą Kornel Kovacs jako KOKO. Warto odwiedzić jego soundcloud w poszukiwaniu większej ilości editów szwedzkiej muzyki z 1985 roku. Jak skończę pisać te słowa, to czeka mnie pierwszy odsłuch "You're Dead". Dlatego w audycji o nowej płycie Flying Lotusa mówiliśmy tylko o singlach w stylu "Coronus, The Terminator", który jest w żaden sposób niehejtowalny. Dziś odebrałem winyl i zobaczymy będzie z całością... Zaraz się przekonam. W kolejnych audycjach z pewnością więcej na ten temat. Potem Daisuke Tanabe zabrał nas na nowobeatowe nocne wędkowanie, by wprowadzić piękną atmosferę pod klasyk Theo Parrisha. Jazz z 1999. Sound Signature. Bez większego powodu. Mamy ostatnio taką piękną jesień, że możemy zaśpiewać wspólnie "Summertime Is Here". Do usłyszenia w kolejnych odcinkach.

1. Nathaniel - La La La
2. Black Milk - What Its Worth
3. Genesis The Greykid - Grey Edge
4. Damani Nkosi - On My Way To Inglewood
5. Joey Bada$$ - Christ Conscious
6. Busdriver - Upsweep
7. Unknown Artist - Untitled 7 (Exclusive)
8. Unknown Artist - XXX (Exclusive)
9. Koko - Bjoern
10. Flying Lotus - Coronus, The Terminator
11. Daisuke Tanabe - Nightfishing
12. Theo Parrish - Summertime Is Here