Strony

czwartek, 12 czerwca 2014

Purpurowy Rejs / 09.06.2014

#67 odcinek Purpurowych Rejsów okazał się nieco inny niż nasze ostatnie wyprawy. W radiowym studiu okazało się, że wyselekcjonowaliśmy w 80% spójny gatunkowo materiał, skierowany bardziej do wielbicieli i fanek szeroko pojętej muzyki klubowej. Wyjątek stanowiła końcówka, gdzie znalazło się trochę miejsca dla (w zasadzie dwóch) nowych utworów Drake'a, numeru z ostatniej (świetnej i bardzo mrocznej) EPki Deniro Farrara pt. "Rebirth EP", a także dla świetnie się w to wszystko wplatającego psychodelicznego duetu Jerz Igor, którego "Mała Płyta" wyprzedała się w ekspresowym tempie w sieciach Empik pod etykietą muzyki skierowanej do najmłodszych - ale z pewnością z dużym powodzeniem absorbując czas dorosłych, zwyczajnie spragnionych wysokiej jakości polskiej muzyki.Tym razem "arrrrrratę" zaczęliśmy od końca, więc czas opowiedzieć o tym, co na łajbie gościło od samego początku. Od pierwszych sekund naszego programu rozrywkowego płynęliśmy w nieznane za sprawą L.I.E.S. i jeszcze ciepłego wydawnictwa od NGLY. Później pokazaliśmy nowe rzeczy z Detroit. Lekkie i słoneczne oraz nieco cięższe ale nadal mocno taneczne. Za pierwszy kawałek odpowiada weteran gatunku Mike Huckaby remiksując kozackie "Raw Cuts" od Motor City Drum Ensemble. Drugi zrobił młodziak promowany już od zimy na naszej łajbie - Jay Daniel. W końcu dotarliśmy do wydanego w lutym "Karmatic Equations", z którego pochodzi bajerancko upaćkany brudem miasta słynącego dawniej z przemysłu motoryzacyjnego numer pt. "Royal Insanity". Podczas naszych ostatnich wypraw, mocno ekscytowaliśmy się najnowszymi wydawnictwami Four Teta. Kieran Habden nie zwalnia tempa dokładając swojego talentu na nadchodzącą płytę holendra zamieszkującego Waszyngton. Tak. Mowa o Martynie. Jego "The Air Between Words" ukaże się w Ninja Tune już 16 czerwca. My już wiemy, że po ten krążek fani dobrej muzyki elektronicznej koniecznie powinni sięgnąć nie tylko przez pryzmat kozackiego "Glassbeadgames". Pulsującą część klubowych nowości zamknął Prins Thomas rozmarzonym utworem "Kavaler", tym samym wprowadzając nas w część z materiałem jeszcze niewydanym. Jeśli jednak urzekły Was jego gitarowe wycieczki sprawdźcie cały album "Prins Thomas III". Ok. Pora na coś, co mogliście usłyszeć tylko u nas.

Chorus & Disco Company z utworem "Słoneczna Promenada" już raz byli obiektem samplowej obróbki, do tego z ciekawej strony, bo od Slums Attack. Tym razem po ten utwór sięgnął książę editów - Eddie C, na nadchodzącym wydawnictwie The Very Polish Cut Outs."Słoneczna Promenada" to dobre tło pod wieczorny, letni spacer - hipnotyzująca wersja Eddiego wyciąga bardziej psychodeliczne aspekty oryginału.

W najbliższy weekend wrocławiacy będą celebrowali pierwszy w tym sezonie Rap Szalet. W tym roku dochodzi do dużych zmian w specyfice tego wydarzenia, dzięki czemu do tej pory dość około-hip-hopowa forma zostanie kompletnie otwarta. Dzięki temu impreza potrwa 24 godziny, w które wplatane będą najróżniejsze gatunki muzyczne. Jednym z selektorów części wieczornej będzie Jonkpa (znany ze świetnego garage'owego repertuaru). JNKP nie tylko jest głową wydawnictwa Koh-I-Noor, ale też z powodzeniem remiksuje i produkuje. Numer, który usłyszeliście w Rejsach został wydarty prosto ze studia w wersji "surowej". Poznajecie kto udzielał się wokalnie?

The Phantom to bodaj najbardziej pracowity producent polskiej sceny, a że jego talent jest równie niekwestionowany, to i jego wydawnictwa stoją zawsze na wysokim poziomie. Niedługo ukaże się jego kaseta dla Apothecary Compositions, eklektyczny materiał, obejmujący ambientowe plamy, inspirowane hip-hopową motoryką kompozycje, jak i fenomenalny, niemal bluesowy "Troubles, Troubles, Troubles", który zagraliśmy dla Was.

Duet Rebeka to w tym momencie pierwsza liga polskiego, kombinowanego popu. "Unconscious", to spory przebój wśród niezależnej publiki. Kixnare postawił na interesujące, taneczne przeciąganie oryginału przez remiksowe tryby. Krakowski producent gości na łajbie drugi tydzień z rzędu - cóż poradzimy, jego remiksy trafiają prosto do marynarskich serc. Za tydzień postaramy się o jakieś nowe perły. Ahoj.

1. NGLY - I Don't Have A Soul
2. Motor City Drum Ensemble - Raw Cuts (Mike Huckaby Remix)
3. Jay Daniel - Royal Insanity
4. Martyn - Glassbeadgames ft. Four Tet
5. Prins Thomas - Kavaler
6. Eddie C - Słoneczna Promenada EXCLUSIVE
7. JNKP - Untitled (RAW) EXCLUSIVE
8. Rebeka - Unconscious (Kixnare Remix) EXCLUSIVE
9. The Phantom - Trouble, Trouble, Trouble EXCLUSIVE
10. Drake - O to 100 / The Catch Up
11. Deniro Farrar - Late Nights ft. DuRu Tha King
12. Jerz Igor - Cisza