Strony

środa, 16 kwietnia 2014

Purpurowy Rejs / 14.04.2014

Ahoj. Erratę do poprzedniej audycji zakończyły zapewnienia o naszych staraniach dostarczenia nowego, nie wydanego jeszcze materiału. Rzeczywistość okazała się dla nas bardzo surowa, bo i tym razem również nie mieliśmy czego Wam zaprezentować. Były już wycieki z najnowszego wydawnictwa The Phantoma, a nadchodzących wydawniczych nowości z U Know Me w postaci Night Marks Electric Trio, czy Teielte jeszcze grać nie możemy. Takie embargo od szefa wytwórni. Dbając o jakość selekcji w Purpurowych Rejsach, niestety czasami musimy odrzucać nadsyłane propozycje. Cały czas gorąco zachęcamy do dzielenia z nami się swoją twórczością, dlatego jeśli macie coś, co zwali nas z nóg - z pewnością zaprezentujemy to naszym słuchaczom.

Tym razem znowu mieszaliśmy stare z nowym. W #60 odsłonie naszego programu Mac Miller bawił się z kompozycją Johna Coltrane'a i Duke'a Ellingtona, a przysłuchując się "The Infamous Sessions" z 94 roku legendarnego duetu Mobb Deep, doszukaliśmy się zapożyczeń z "Winter In America" Gila Scotta Herona, który 1 kwietnia obchodziłby 65 urodziny. Do audycji wybraliśmy koncertową wersję utworu, ponieważ nie tak łatwo na nią trafić (pojawiła się tylko na europejskiej reedycji CD'ka z 2005 roku nakładem TVT Classics).

Jeśli chodzi o hip-hop, to w tej odsłonie Purpurowych Rejsów pojawiło się go więcej... od instrumentali klimacie "cloud", inspirowanymi starymi grami video (Melo Flamez), po najnowsze numery Drake'a oraz dwóch Jay'ów (Z i Electronica). Tym sposobem połączyliśmy miłość do true-schoolowego brzmienia z nowymi nowymi wpływami w rapie. Udowadniając, że to co dzieli polskich raperów jest totalnie śmieszne, co zresztą bardzo celnie punktuje Flint w swoim cotygodniowym raporcie Rapwatch.

Oprócz rapu i jazzowych inspiracji w audycji jak zwykle pojawiło się dużo klubowych dźwięków. W tej sekcji zabrzmiały kompozycje od Sevena Davisa Jr.'a, Anaxandra, Deetroit Unknown i Johna Wizardsa. Z rzeczy, które trudno jednoznacznie sklasyfikować pozostał producent, a przede wszystkim utalentowany basista Evan Marien. Jeśli lubicie nowe beaty i niebanalne podeście do grania na gitarze basowej oraz interesują Was artyści tacy jak Thundercat, powinniście się nim zainteresować. Niedawno na rynku pojawił się jego trzeci album "We Are All You". Możecie go w całości posłuchać na bandcampie. Za rekomendacje możecie uznać to, że grywał z takimi figurami ze świata jazzu jak Jack DeJohnette i oczywiście to, iż prezentujemy go w naszej zajebistej audycji. He he.

1. Duke Ellington & John Coltrane - In A Sentimental Mood
2. Mac Miller - Diablo
3. Melo Flamez - Marvel Heroes
4. Seven Davis Jr. - Celebrations (Funkineven Edit)
5. Anaxander - Bring My Heart Back
6. Deetroit Unknown - Deepression
7. John Wizards - Durvs
8. John Wizards - Tel Lek Schrempf
9. Evan Marien - Finale (Evan Marien x Dana Hawkins)
10. Drake - Days In The East
11. Jay Z & Jay Electronica - We Made It
12. Mobb Deep - If It's Alright ft. Big Noyd
13. Gil Scott Heron - Winter In America (Live)