Strony

czwartek, 13 marca 2014

Purpurowy Rejs / 10.03.2014

Wyruszamy w #56 Purpurowy Rejs. Mimo tego, że zaczęliśmy idealnym wajbem na łajbę od Traxmana,  to był odcinek spłacania długu wobec rapu. Tak. Ostatnio graliśmy go mniej. Przyznam, że tym ruchem nie popisaliśmy się jako kapitanowie fioletowego jachtu. Tyle pięknych nowych płyt się ukazało: Schoolboy Q ("Oxymoron"), Raz Simone ("Cognitive Dissonance"), Curren$y ("The Drive In Theatre") czy Rick Ross ("Mastermind"). A to tylko luty. Cofnąłem się też do roku ubiegłego, bowiem przemilczeliśmy kapitalną EPkę "Rejovich" Irlandczyka Rejjie Snow, która moim zdaniem była jednym z największych zaskoczeń w tym gatunku. W audycji wspominałem, że Alex wrócił ze Stanów do Dublina, żeby na poważnie zająć się muzyką, porzucając stypendium sportowe na Florydzie, gdzie grał w piłkę nożną. Pawła to rozśmieszyło. Gdzie lepiej robić karierę, jak nie w stanach? Otóż, mało kto stawiałby na Irlandię. Rejjie znalazł na to sposób. Podpisał kontrakt z wytwórnią Rocket Music Entertainment, która należy do Eltona Johna. Dopiero to jest zabawne. Sam produkuje beaty, z powodzeniem rapuje. Już śrubuje dobrze wyniki na YT i niebawem wyda krążek "Dear Annie". W internetach od dłuższego czasu lata klip promujący. Wróżę dużo fejmu wkrótce. Naturalnie, że mieliśmy dla Was dużo niewydanego materiału, a na koniec jazz z Niemiec w postaci Bohren & Der Club of Gore:

 Spisek Jednego - "She Got Me Like"

Preorder w Asfalt Records już trwa, więc Flirtini powoli ujawnia wszystkie swoje znaleziska starannie wyselekcjonowanych utworów od coraz szerszego grona utalentowanych producentów z Polski. Na większość znajdujących się na kompilacji artystów mieliście okazję już wpaść - z twórczością innych być może będziecie mieli kontakt po raz pierwszy. Wszystkie z nich nadają się na randkę, a także do klubu. Mentos i Janek Porębski znaleźli na to złoty sposób. W audycji zagraliśmy kolejny sztos spod rąk Spiska, tym razem w klimacie "romans w Jersey Club". 

Drugie Pokolenie - "Heavy"

Znacie go już z pokładu naszej łajby, dawniej producent Afrontów, dziś rodzinny chłopak i pan redaktor. Ale wciąż produkuje, serwując niesamowitą fuzję nowoczesnego hip-hopu, grime'u i muzyki New Age. Co zresztą słychać w "Heavy", o którym można powiedzieć to samo, co o wielorybie - "ciężki, ale ładny!"

Symbiotic Sounds - "Higher" / "Work It Out"

Łukasz Szyda, to znana postać w świecie muzyki juke. Szef wytwórni Sequel One Records pod szyldem Symbiotic Sounds sieka takie żuki, że nawet DJ Rashad i Addison Groove ślą propsy i grają na bibach. Pierwszego dnia wiosny ukaże się jego najnowsze EP - "Higher", na którym postanowił połączyć muzykę juke i jungle. Wyszło pięknie, co słychać w dwóch utworach, które dla Was wybraliśmy.

Selvy - "Ride On Time"

Niedawny nabytek nowego labelu Zambona (The Very Polish Cut Outs) nie przestaje trzaskać sztosów, potwierdzając obiegową opinię o tym, że jest złotym dzieckiem polskiej elektroniki. Napędzany disco numer "Ride On Time" jest dobrym przedsmakiem jego nadchodzących, woskowych wydawnictw. Zapnijcie pasy, bo tę przejażdżkę sponsoruje dobry groove!

Trees - "Exodus" / "Rootwork"

Niedługo (31 marca) nakładem wytwórni Lovemonk ukaże się EPka jednego z najpilniej strzeżonych skarbów LA - Charlesa Treesa. Ten producent i muzyk ma wiele do powiedzenia na temat fuzji new beatów, jazzu, slo-mo, a nawet techno. Ze wsparciem takich postaci jak chociażby Shigeto (jego remiks też możecie znaleźć na "Rootwork EP") i bardzo oryginalną muzyką, możemy być spokojni o jego przyszłość. Od nas dla Was numer tytułowy i "Exodus" - oba wspaniale eklektyczne i intrygujące.

1. Traxman - Da Best Thing I Can Affar
2. Schoolboy Q - Studio ft. BJ The Chicago Kid
3. Raz Simone - So Far, So Far
4. Curren$y - Hi Top Whites
5. Rejjie Snow - Snow (My Rap Song)
6. Rick Ross - Sanctified ft. Big Sean & Kanye West
7. Spisek Jednego - She Got Me Like EXCLUSIVE
8. Drugie Pokolenie - Heavy EXCLUSIVE
9. Symbiotic Sounds - Higher EXCLUSIVE
10. Symbiotic Sounds - Work It Out EXCLUSIVE
11. Selvy - Ride On Time EXCLUSIVE
12. Trees - Exodus EXCLUSIVE
13. Trees - Rootwork EXCLUSIVE
14. Bohren & Der Club of Gore - Irrwege