Strony

czwartek, 7 listopada 2013

Purpurowy Rejs / 04.11.2013

Jak zwykle jesteśmy z purpurową dawką muzyki mocno spóźnieni, ale kolejny raz nie bez przyczyny. W samej audycji grubo zapowiadaliśmy biby i pierwsza z nich odbyła się we wtorkowy wieczór. Związane z tym organizacyjne urwanie dupska nie pozwoliło mi wylać "wolnych myśli" w postaci rejsowej erraty na czas. W związku z tymi balangami i koncertami musimy już na wstępie podać trochę informacji, więc wybaczcie lekkie lokowanie produktu. Jak się domyślacie, na łajbie pojawiliśmy się zaraz po świętach, na których w Polsce oddaje się respekt zmarłym przodkom, a na zachodzie biega się w zabawnych przebraniach i zbiera cukierki uprawiając halloween - zagraliśmy "One Night in NYC" od The Horrorist. Trochę to popieprzony utwór, który przywodzi na myśl raczej negatywne skojarzenia... no ale cóż, miało być strasznie. Chwilę później pojawił się housowy eksperyment od DJ Sotofetta, który nie bał się w "Foliage (808 Sax Mix)" uciekać w bardziej jazzowe rejony. Dużo improwizacji dało się też spotkać w nieskończonym jeszcze, wspólnym, beztytułowym i zaskakującym utworze Kyle'a Halla i Dam Funka. Te trzy utwory, pośrednio zapowiadały piątkową imprezę w Das Lokalu, którą napędza nie kto inny jak ekipa Loud & Clear. Jędrek i Paweł zagrają tam jako Pvre Gold, w towarzystwie samych kobiet, bowiem w Dasie pojawią się DJ Olivia, Sereia i nierozłączna z L&C - Ban. Muszę przyznać, że czasami trzeba się nieźle napocić, żeby spotkać w Polsce jednego wieczora aż trzy laski za deckami (i nie będą to bloggerki). Tym bardziej chyba warto wlecieć.Kooperacja młodziaka z Detroit i krzewiciela modern funku z LA spowodowała, że wpłynęliśmy na łagodniejsze wody. Było to bardzo dobre połączenie z inną międzymiastową współpracą na linii  Cleveland-Detroit, która również narodziła się w Los Angeles już jakieś pięć lat temu. Zagrany w audycji kawałek "Lover's Galaxy" jest pierwszym singlem duetu AB & 14KT i zwiastuje ich nadchodzący 12 listopada krążek "Saturn Return". Zostając jeszcze chwilę przy muzyce dla zakochanych, czy bardziej takich, którzy poszukują utworów niezbędnych do uprawiania miłości wyselekcjonowaliśmy "Sexodus" z najnowszego krążka M.I.A., noszącego dość egzotyczny tytuł: "Matangi".

Nie wiem jak bardzo Jędrek przeczuwał, że "Sexodus" będzie pasował przed "You Can't Stop The Prophet (Pete Rock Remix)" od Jeru The Damaja, ale nie spodziewałem się, że będzie to strzał w 100% celny. The Black Prophet aka The Black Captain Kirk aka Black Ninja aka Jeru009 aka Black James Bond aka Kaszanka dał się poznać jako prawdziwy gracz, dla którego najważniejsze są: "books, art & bitches". Niestety, nie jestem w stanie opisać tutaj wszystkich rzeczy, które opowiedział nam raper, bo jego życie i pasje to materiał na jedną z najlepszych biografii jakie moglibyście przeczytać. Każdy, kto był na ostatnim Electro-Acoustic Beat Sessions pewnie potwierdzi, że mieliśmy do czynienia z legendarnym wieczorem. Zresztą zobaczcie sami:

Jeru The Damaja & EABS - Come Clean

Chciałem jakoś swoimi słowami opisać wyjątkowość aranżacji beatów DJa Premiera, w wykonaniu chłopaków i wszystkie te hardcore'owe żarty Jeru, wypadające często na dziewczęta pod sceną, mogące z łatwością trafić do jakiegoś stand-upowego setu, ale bardzo dobrze i krótko opowiedział to Radek Miszczak: "Jeru the Damaja. Mistrz i niszczyciel. Najlepszy rapowy koncert we Wrocławiu od wieeeeelu lat. Prywatnie moja rapowa czołówka. Chylę czoła przed Night Marks/EABS... Cóż za perfekcyjne wyczucie i talent do improwizacji! Miałem poczucie, że przed chwila działa się historia, którą długo będziemy jeszcze opowiadać." Kto wie? Może jeszcze kiedyś uda się to powtórzyć? W każdym razie MC z Brooklynu przygotowuje teraz LP z Peją i Ostrym, na którym znajdą się jeszcze tacy ludzie jak OC, czy Ill Bill. W przyszłym roku planowana jest również ich wspólna trasa po kraju, więc jest na co czekać.

Naturalnie dla programu rozrywkowego Purpurowe Rejsy, w połowie audycji mieliśmy dla Was niewydany materiał w postaci "Roach" od Toma Encore'a, który niebawem pojawi się na scenie nakładem wytwórni Concrete Cut. Jeśli lubicie dużo mocnego bassu, to "Broadband EP" pięknie sprawdzi Wasze soundsystemy.

Reszta programu, to już soundtrack każdego współczesnego druida, który potrzebuje ścieżki dźwiękowej do uprzyjemniania testów różnorakich ziół. Zaczęliśmy od eksperymentalnego utworu Shafiqa Husayna pt. "Cheeba" z 2010 roku z gościnnym udziałem Bilala. Oczywiście numer został wyselekcjonowany nie przypadkowo nie tylko przez pryzmat wspominanych wyżej produktów naturalnych, ale również przez zbliżający się koncert wokalisty na Warsoul Sessions, o którym dłuższy tekst powstał tutaj. Później przerobiliśmy nowości ze świata rapsów w postaci nowych produkcji od Spaceghostpurrpa i jego ziomków, zahaczyliśmy o juke'owe nowinki od Dja Rashada i EQ Why, by na koniec odpłynąć z The Ethiopians w otchłań gęstego dymu, który był tematem przewodnim naszego rejsu. Do usłyszenia za dwa tygodnie, ponieważ 11 listopada niestety nie wypłyniemy. Ahoj!

1. The Horrorist - One Night in NYC
2. DJ Sotofett – Foliage (808 Sax Mix)
3. Kyle Hall x Dam Funk - Untitled (Unreleased ROUGH Mix Demo)
4. AB & 14KT - Lover's Galaxy
5. M.I.A. - Sexodus
6. Jeru The Damaja - You Can't Stop The Prophet (Pete Rock Remix)
7. Tom Encore - Roach EXCLUSIVE
8. Shafiq Husayn - Cheeba ft. Bilal
9. Rvider Klan - Smoking Dope
10. Danny Brown - BAB (The Titts Bootleg)
11. Dj Rashad - Pass That Shit ft. Spinn and Taso
12. EQ Why - Overdose on Marijuana
13. The Ethiopians - Live Good