Strony

środa, 30 października 2013

Purpurowy Rejs / 28.10.2013

Drodzy marynarze! W trosce o to, żeby dotrzymać terminów dostaw wyselekcjonowanych dla Was sztosów, errata z #41 Purpurowym Rejsem idzie prosto na wasze ekrany i soundsystemy. Na rozruch jak zwykle zestaw przyspieszający bicie serc. Stawkę otwiera brytyjski producent King Thing, który nie dalej jak tydzień temu wydał darmową house produkcję w postaci 50-cio minutowego "Over". Parkietowy pewniak w postaci "Kiss You" powinien bez trudu zachęcić do sprawdzenia całości nie tylko fanów gatunku. Pozostając w klimacie na tapetę wleciał wszechstronny Tom Trago. Zdałem sobie wtedy sprawę, że nawet nie zauważyłem kiedy upłynęły dwa lata. Jego "Iris", na którym pojawiły się wspólne utwory z Om'masem Keithem, Olivierem Daysoulem czy Romanthonym jeszcze pobrzmiewa w mojej głowie, a tutaj nakładem Rush Hour pojawia się kolejny, trzeci już krążek producenta z Amsterdamu. "The Light Fantastic" jest już dostępny w całości, a w audycji mieliście okazję słyszeć "True Friends" z wokalnym udziałem Breacha. Mocny, klubowy akcent utrzymał też Gerry Read. 14 października w wytwórni "Fourth Wave" ukazał się dość mocno "zaczepny" sztosik "U Got No God Damn Groove" z ciekawie wysamplowanymi obskurnymi smyczkami. Ten charakterystyczny brud idealnie pasuje do naszej łajby! Pierwszą klubową część audycji zamykamy polskim akcentem. Lower Entrance udostępnił miesiąc temu mocno groove'iasty numer "Kiko!", z możliwością pobrania go za friko. Wow. Nawet nie czuję gdy rymuję! Muszę przyznać, że kłobucki producent zaskoczył mnie tym odchyłem w stronę pompeczki, gdyż wcześniej bardzo mocno kojarzył mi się ze sceną beatową. Tym większy szacunek za chęci do poszukiwań... i być może nieświadomy tribute dla legendy Atletico Madryt.Skoro już jesteśmy przy beatach, to warto wspomnieć o najnowszym dziele Keva Browna. Autor klasycznego w pewnych kręgach "Albany", podobnie do Madliba pojechał do Sao Paulo na kilka gigów. Tak mu się tam spodobało, że został dwa miesiące i uzbrojony w MPC 2500XL wyprodukował instrumentalny "Brazil Dedication", z którego wyciągnęliśmy piękny, lecz bardzo krótki "Nao! Now". W związku z głośnymi zaręczynami Ciary z Futurem, nie mogliśmy nie zagrać "Where You Go" z jej ostatniej płyty. Do naszego gestu dołączamy pakiet najlepszych życzeń od purpurowej załogi. Miłosne tęsknoty świeżo zaręczonych być może nie idą dobrze w parze z mrocznym utworem Black Milka, ale jakoś tak nam się to ułożyło. "Dismal", to moim zdaniem najlepszy utwór z najfajniejszej, piątej już płyty w dorobku Curtisa Crossa. Czy mamy zatem do czynienia z najlepszym kawałkiem w karierze producenta i rapera z Detroit? Ciężko powiedzieć, to moje subiektywne zdanie, ale żeby je potwierdzić lub zaprzeczyć musicie sami sprawdzić "No Poison No Paradise".

Wpływając do sekcji skarbów, czy jak kto woli - numerów nieodkrytych... mieliśmy tym razem piękny powrót do jedynego w swoim rodzaju Electro-Acoustic Beat Sessions z gościnnym udziałem Abradaba. Ta prawie 10-minutowa wariacja "Filmu" z repertuaru legendarnej formacji Kaliber 44, cudownie rozgrzała publiczność zebraną tamtego dnia w Puzzlach. Zagraliśmy ten fragment nieprzypadkowo, bo już 5.11 we w tym samym miejscu spotkamy się na sesji z ikoną nowojorskiego rapu - Jeru The Damaja. Pula biletów na to wydarzenie jest bardzo ograniczona, więc tym bardziej zachęcamy do zainteresowania się tematem wcześniej. Z Wrocławia przenieśliśmy się do Krakowa, gdzie nad swoim nowym materiałem pracował Good Paul. Prezentowany w rejsach exclusive w postaci klubowego "I Want You (Original Mix)" ukaże się 4 listopada w digitalu nakładem wytwórni We Are Your Music Mate.

Ostatni triplet nawiązuje nieco do tego, co działo się na początku naszej podróży. Klubową radość w postaci disco-editu Ronniego Lawsa przyniósł Selvy. "Good Feelings (Selvy Edit)" jest dostępny za friko na jego soundcloudzie i jest tak udany, że aż żal go nie zapisać na dysku twardym, tym bardziej, że słonecznego klimatu będzie nam brakowało przez kilka najbliższych miesięcy. Z Polski, basenem bałtyckim płyniemy na Litwę. Tam duet Sander Moldner/Vaiper Despotin przyszykował balladę o syrenie, z gościnnym udziałem Ashnikko. Podoba wam się i chcecie więcej? Sprawdzajcie "Baltic Trial Compilation". Z środkowej europy, trochę dookoła ale cały czas morzami i oceanami docieramy do klimatów hiszpańskich za sprawą Actressa, który dość mocno zaskakuje "Manuelem". Fajnie, że nadal intryguje. Z chęcią sprawdzę cały LP "R.I.P". Tym czasem do następnego razu - Ahoj!

1. King Thing - Kiss You
2. Tom Trago - True Friends
3. Gerry Read - U Got No God Damn Groove
4. Lower Entrance - Kiko!
5. Kev Brown - Nao! Now
6. Ciara/Future - Where You Go
7. Black Milk - Dismal
8. EABS + Abradab - Film Live @ Puzzle EXCLUSIVE
9. Good Paul - I Want You (Original Mix) EXCLUSIVE
10. Ronnie Laws - Good Feelings (Selvy Edit)
11. Sander Moldner/Vaiper Despotin - Mermaid Girl (feat. Ashnikko)
12. Actress - Manuel