Strony

środa, 26 czerwca 2013

Purpurowy Rejs / 24.06.2013

"Genie's Disco" od Glenna Undergrounda, to nieprzypadkowy soundtrack do rozpoczęcia kolejnego odcinka Purpurowych Rejsów. Marynarze z Pvre Gold (Jędrek i Paweł) wybrali się w głąb polskiej krainy, odwiedzając Kraków i Rzeszów szerząc house'ową radość, a ja trzymałem flagę na mieście celebrując trzecie urodziny Das Lokalu w przestrzeni ogródka BWA Wrocław. Początek lata i związane z nim korzyści,   szczypta purpury oraz ciekawe premiery wprawiły nas w doskonały nastrój, co przełożyło się bezpośrednio na resztę tracklisty.W sekcji z rapem przedstawiliśmy postać Deniro Farrara, który być może debiutantem już nie jest, ale wciąż nie zdobył zasłużonego rozgłosu (przynajmniej w Polsce). Raper pochodzi z Charlotte w Północnej Karolinie, ma na koncie kilka mixtejpów i od samego początku wspiera go Ryan Hemsworth. Prezentowany w rejsie "Social Status" znajdziecie na ostatnim wydawnictwie od Deniro pt. "The Patriarch II". Jeśli lubicie gangsterskie teksty, na nowoczesnych, momentami cloud'owych podkładach z fajnymi refrenami (min. od JMSN) - zostaniecie z drugą częścią "patriarchy" na dłużej. Na początku sierpnia ukaże się "Self Made Vol.3" od najgrubszego w biznesie. Rick Ross co jakiś czas raczy fanów swojego imperium kolejnymi singlami z tego wydawnictwa. Trzecim z nich jest kapitalny "Oil Money Gang" wyprodukowany przez niezastąpioną ekipę The J.U.S.T.I.C.E League. Czy całość dorówna zapowiedziom? Oczekiwania są duże, ale nie postawił bym na to ciężko zarobionej floty. "Self Made'y", to najczęściej bardzo nie równy materiał. Inaczej jest w przypadku kolegi Ryśka. Mowa oczywiście o Drake'u. Lubimy go nie tylko dlatego, że wdaje się w bójki z Chrisem Brownem. "Nothing Was the Same" wyjdzie na jesień i tutaj nie mam wątpliwości, że właśnie ta płyta będzie największym wydarzeniem ostatniego kwartału 2013 roku. Wszystkie dotychczasowe wycieki świadczą o znakomitej formie Aubreya i dobrym guście w doborze gości, o czym świadczy chociażby "The Motion" z gościnnym udziałem Samphy. Skoro jesteśmy już przy akcencie z wysp, to warto wspomnieć o nowym, dwupłytowym wydawnictwie Zomby'ego. Enigmatyczny producent z Londynu częstuje słuchaczy hybrydą house'u, d&b, trapu i elementów garażu, łącząc te gatunki w specyficznym dla siebie stylu. Uważajcie. Synthy urywają tutaj dupsko.
Zaglądając na nasze podwórko, przypomnieliśmy o "Time To Build" od Czarnego i Tasa (przy okazji robiąc szybki konkurs). Przedstawiliśmy najnowszą produkcję od Rowlf The Dawg'a, który swoim "Needed" uświetni kompilację "5:55". Warto śledzić ten projekt, ponieważ zrzeszy on w jednym miejscu premierowe utwory od polskich producentów. Kluczem doboru numerów na "Insomnie", jest ich przydatność do łóżkowego baraszkowania. Jaki będzie efekt ostateczny zobaczymy niebawem, istnieje jednak duża szansa na stworzenie rodzimego Majestica. Cały czas nie słabnie hajp na Ptaki. Repress z "Krystyną" powoli znika z sklepowych półek, my niecierpliwie czekamy na "Kalinę" i "Warszawę", a w międzyczasie pojawia się lekko hip-hopowy turbosztos otwierający lato pt. "Jak Ptaki". Śledźcie poczynania Bartka i Jaromira, z pierwszej ręki już wiadomo, że pracują nad LP. Can't wait. Jak już zapewne wiecie, 24.06 premierę miała składanka Music Of The Future. Trąbiliśmy o tym z naszej łajby wielokrotnie. Jachtowy hymn "Music Of The Marihuana" od Marcina Krupy pojawił się już wcześniej w Purpurowych Rejsach, ale jest tak fajny, że postanowiliśmy zagrać go ponownie.
Z okazji lata nie zabrakło również słonecznych przebojów od Vaipera DespotinaSpace, Ladies i Dj'a Tonki. Ich numery idealnie wpisują się w basenową ilustrację audycji z Nicole Scherzinger. Na pożegnanie zostawiliśmy przepiękny kawałek "The Song Of Loving/Kindness" z ostatniej płyty Gary'ego Bartza. Wszystkich marynarzy zanurzających się w purpurze w towarzystwie jazzu zachęcam do sprawdzenia (dość ciężko dostępnej płyty) "Coltrane Rules: Tao of Music Warrior". Tym miłym akcentem zachęcamy Was do bycia miłym, szerzenia miłości i spełniania dobrych uczynków. Ahoj!

1. Glenn Underground - Genie's Disco
2. Deniro Farrar - Social Status ft. Du Ru Tha King
3. Rick Ross - Oil Money Gang ft. Jadakiss
4. Dj Czarny/Tas - Time To Build
5. Rowlf The Dawg - Needed
6. Drake - The Motion ft. Sampha
7. Vaiper Despotin - Janavicous Shore
8. Ptaki - Jak Ptaki
9. Marcin Krupa - Music Of The Marihuana
10. Space, Ladies - Cruel Summer
11. Zomby - Isis
12. Zomby - The Things You Do
13. Dj Tonka - Flashback
14. Gary Bartz - The Song Of Loving/Kindness