Strony

środa, 6 marca 2013

Purpurowy Rejs / 04.03.2013

Pod wpływem nieznanych mi lobbystów mających władzę nad wiosenną ramówką Radia Luz, nasza łajba została sholowana z całkiem przyjemnej godziny 20:00 w każdą środę, na równie fajny poniedziałkowy wieczór o 21:00. Nic nam nie szkodzi pływać nieco później na początku tygodnia, jednak fakt, że pokrywamy się z końcówką audycji Daniela Drumza na antenie Radiofonii nie jest już taki fajny. Cóż. Nie będziemy robić konkurencji. Właśnie po to mamy konto na mixcloudzie. Wróćmy do konkretów. Co możecie usłyszeć ostatnim rejsie?
Pojawiając się na jachcie w pełnym składzie, w godzinie rejsu musimy demokratycznie podzielić się miejscem. Nie dam rady wypowiedzieć się o części przygotowanej przez Jędrka i Pawła, natomiast opowiem o mojej selekcji. O dziwo w tej audycji nie tylko zabrakło czasu antenowego dla Rvdxr Klvn'u, ale w ogóle nie przewidzieliśmy obecności raperów. Było dużo pompeczki, trochę śpiewania, polskie akcenty i powrót do przeszłości.

Audycję otworzył Deep In Calm, który z gracją zremixował Skaldów, czyniąc z utworu "Wszystkim Zakochanym" (org. 1973 r.) bardzo ciepły, wiosenny i słoneczny house edit. Moją uwagę na ten utwór zwrócił label The Very Polish Cut-Outs. Autor tego numeru to pochodzący z Braniewa - Marcin Piasecki. Zobaczymy jak będą wyglądały jego dalsze zmagania z deep housem... Zapowiada się obiecująco. Zaraz po Skaldach zagraliśmy kolejną rzecz z Polski. Można o tym powiedzieć, że jest to pół-dubplate. Chodzi oczywiście o konkursowy remix Jose James'a pt. "Trouble" autorstwa Kwazara i Teielte. Dlaczego pół-dubplate? Z tego co mówił Kwazar, raczej nigdy nie będzie dostępny do ściągnięcia - a Wasza w tym rola, żeby pomóc chłopakom wygrać hajs i załapać się na wydawnictwo w legendarnym Blue Note. Potrzebują wsparcia w postaci odsłuchów i like'ów - niestety. Jak słychać materiał broni się sam. Jak powstał numer? "Zrobiłem aranż, zaprosiłem Teielte do studia i pojamowaliśmy. Paweł dodał swój bit: kick, werbel i sticksy.  Dodaliśmy je do mojego konceptu, ogarnąłem melodie i klawisze, potem razem zrobiliśmy fx'y. Na koniec moje doaranżowanie, mix, master i koniec! Numer był gotowy." - komentuje Marcin. Kolejny SebSercowy numer pochodzi od duetu Inc. W połowie lutego ukazał się ich długo-wyczekiwany przeze mnie krążek "No World" w 4AD. Po pierwszej EP-ce z 2011, Andrew i Daniel skutecznie rozbudzili moją ciekawość na ich fantastyczne post-prince'owe brzmienie. Z pewnością zagramy ich jeszcze nie raz, bo spełnili moje oczekiwania stając się kandydatami na autorów płyty roku. Ostatnią pozycją w mojej selekcji jest utwór wrocławskiego Nurtu, który po latach został odkopany z archiwów Polskiego Radia za sprawą wytwórni Sound By Sound. Nie jest to żadna reedycja jak niektórzy myślą. Są to nagrania zarejestrowane przed wydaniem debiutanckiego krążka w 1973 roku. Kawał historii i zacnej jazz-rockowej psychodelii przywodzącej na myśl kawałki Stark Reality czy hybrydy Niemena i Breakoutu. Za tydzień obiecuję więcej rapu. Ahoj!

1. Skaldowie - Wszystkim Zakochanym (Deep In Calm Mix)
2. Jose James - Trouble (Kwazar feat. Teielte Remix)
3. Inc. - Desert Rose (War Prayer)
4. Tynne Terje - Baby Baby
5. Archie Pelago - Brown Oxford
6. Beatbully - Silent Escape
7. Brane - Hyperfine
8. Anthony Hopekins - Kill That Cat
9. Chino - Estate
10. Anthony Naples - Tusk
11. Nurt - Chalk On Asphalt / Piszę Kredą Po Asfalcie