Strony

czwartek, 28 lutego 2013

Purpurowy Rejs / 27.02.2013

Ostatnim, dość długim wpisem wytłumaczyłem przypadki powstania autorskiego programu "Purpurowe Rejsy" na antenie wrocławskiego Radia Luz. Trzeba to uznać za preludium udostępniania cotygodniowych podcastów, które będę udostępniał na łamach mojego sajtu. Oczywiście, możecie tym samym wcisnąć follow na naszym mixcloudzie, cieszyć oko ładną gwiazdką R&B starannie wyselekcjonowaną przez Jędrka (tumblr #ftw) i nic więcej nie czytać. Jednak Seb♥ dostarcza więcej znaków niż najpopularniejsze szafiarki, dlatego do audycji zawsze powstanie errata. Oto ona:
Tym razem wypłynęliśmy w rejs z kapitanem Naphtą. Jędrek nie mógł do nas dołączyć, więc prowadziliśmy łajbę w duecie. Przygotowując audycję zastanawiałem się nad pogonią za nowościami w muzyce. W zasadzie to nawet się poirytowałem.  Pomyślalem sobie: Dlaczego mam przynosić do radia tylko i wyłącznie nowe numery? Przecież takie cały czas pojawiają się na waszych ścianach na FB... Dlatego postanowiłem mieszać repertuar. Z pewnością są kawałki i płyty, o których słyszeliście, sprawdziliście i w pośpiechu, nieustannie dostarczanym w erze Internetu - zapomnieliście. Kto wie, może uda mi się przypadkiem wskazać krążek o jakim w ogóle nie mieliście pojęcia? Dlatego właśnie wróciłem z EPką "InnaFocusedDaze" Dam-Funka. Niebawem ukaże się jego nowy album - myślę, że tym samym warto wrócić do starszych nagrań. Zostając w Kalifornii, zaprezentowaliśmy też Terrace'a Martina, świetnego saksofonisty i producenta, kolaboratora Snoopa, Kendricka Lamara, Warrena G i wielu innych ważnych przedstawicieli zachodniego wybrzeża. Mija już trzeci rok od wydania jego bardzo ciepłego mixtejpu "Here, My Dear". Macie dosyć szarzyzny? Niggarachi rozwiąże ten problem. Równie dobrze wraca się do ubiegłorocznego "debiutu" Big K.R.I.T.a w Def Jam. Zamykający album utwór z Mike'm Hartnettem na gitarze i Tomem Wolfem na harmonijce aż ocieka klimatem Missisipi. Nieumarli z Flatbush na Brooklynie, niesamowicie opętali mnie mikstejpem "D.R.U.G.S", dlatego dostali miejsce w audycji drugi tydzień z rzędu. Zombie Juice, Meechy Darko i Erick Arc Elliot jeszcze sporo namieszają.

Audycję poświęciliśmy również Red Bull Academy Bass Camp. W tym roku, te legendarne warsztaty odbędą się w Wrocławiu. Przedstawiliśmy sylwetki uczestników: Toma Encore'a, którego kawałek "We All Have Very Long Arms" zagościł w rejsach po raz drugi (rewind, rewind selecta!) oraz Maćka Biegańskiego ze Space, Ladies - współautora urywającego głowę remiksu Destiny's Child. Dubplate'ową przystań przejął tym razem Doc Daneeka, który podarował Pawłowi przedpremierowo nadchodzącą EPkę. Nie mogło zabraknąć też Kixnare'a - jego album "Red" nafaszerowany hitami, powinien pobić rekord sprzedaży w całym dotychczasowym katalogu U Know Me. Dajemy znak jakości Purpurowych Rejsów. Rejs zamknęliśmy podróżą w czasie do lat 80-tych, gdzie królował "Planet Rock" i "Looking For The Perfect Beat". Dj Eprom, głównodowodzący triem The Modulators wyprodukował kawał dobrego electrosztosu, do którego skreczują nie tylko Krótki i Dj Ben, ale także Krime (!), Falcon oraz Dj Zimna Łapa. Cały krążek "Insert Coin" to jedno z największych zaskoczeń z Polski z ubiegłego roku - dlatego należy mu się osobny wpis.

Wszystkich, którzy chcieliby zaprezentować się w Purpurowych Rejsach zachęcam do wysyłania swojej muzyki. Jeśli robicie dobry shit, z pewnością znajdzie się kilka minut w audycji na wasz numer i krótki komentarz od sterników okrętu. Ahoj!

Tracklista:

1. Dam-Funk - Don't You Know (That This Funk Iz Real)
2. Terrace Martin and Devi Dev - Call Me (feat. Chris Starr)
3. Big K.R.I.T. - Live From The Underground (Reprise) Ft. Ms. Linnie
4. Flatbush Zombies - Breakfast AT ePiffanies feat Erick Arc Elliott
5. Tom Encore - We All Have Very Long Arms
6. Space, Ladies - Lose My Breath
7. Doc Daneeka - Day By Day
8. Doc Daneeka - Just Say
9. Kixnare - Chicago Bulls
10. The Modulators - We Are The Modulators