Strony

środa, 19 października 2011

Footprints #19 Masters Voice - Original Jazz Compositions

Teoretycznie tego miksu miało nie być. Jestem zaskoczony tak jak i Wy. Otrzymując maila z gotową kompilacją nawet trochę kręciłem nosem. Nie spodziewałem się, że niecały miesiąc po publikacji woluminu osiemnastego, będziemy publikować następną część. Chciałem premierę odłożyć w czasie - tradycją było udostępniać Footprints raz na pół roku albo rzadziej. Jednak gdy odpaliłem „Original Jazz Compositions”, zupełnie zapomniałem o tym, żeby odkładać premierę drugiego Footprints autorstwa Marcina Lisowskiego, znanego bliżej jako Master’s Voice. Twórca wyselekcjonował utwory sugerując się tym, co widać za oknem:


Przeprowadziłem się właśnie do Warszawy i stwierdziłem, że przydałby mi się jakaś ścieżka dźwiękowa ilustrująca moje nowe otoczenie. Kompilacja raczej nie zawiera fajerwerków jazzowych związanych z eksperymentami w tym gatunku. Jest to miks nadający się do przemierzania niezliczonych ulic i zakamarków dużego miasta jesienną i wieczorową porą. Stąd też Pałac Kultury na okładce stworzonej przez Mr. Jayesa.

Kompilacja zawiera 27 minut muzyki. Autorzy wypisani w poniższej trackliście to legendy i nazwiska doskonale znane wszystkim fanom instrumentów dętych. Z jednym wyjątkiem - Mattia Cigalinim - młodym, obiecującym, Włoskim saksofonistą, który urodził się w 1989 roku. Warto zwrócić na niego uwagę już teraz. Nie sugerujcie się rocznikami utworów w liście utworów, gdyż są to daty reedycji.

Footprints #19 Master’s Voice - Original Jazz Compositions (Download) (Cover)
(Październik 2011)


Jan Ptaszyn Wróblewski - The Opener (Muza, 2011)
Soul 4 introducing Mattia Cigalini - Arriving Soon (DejaVu, 2009)
Kenny Dorham - Sunset (Blue Note, 2000)
Donald Byrd - The Loner (Blue Note, 2009)
Bill Evans Trio - Re: Person I Knew (Riverside, 2009)
Krzysztof Komeda - Po Katastrofie (PolJazz, 1989)
Novi - Trzeba Wracać (Muza, 2009)
Jazz Chorał & Tomasz Szukalski Quartet - Hymn Dla Słońca (Muza, 2011)