Strony

czwartek, 4 sierpnia 2011

DDC Radio 9 - ODD FUTURE SPECIAL

Już jakoś w maju napisał do mnie Marcin ogarniający tematy dla Radia Rewers i połączonego z nim Hip Hop Kemp Radio. CZM zapytał mnie wtedy, czy nie przygotowalibyśmy specjalnej audycji ukazującej profil kolektywu Odd Future, jako DDC. Bez zastanowienia odpowiedziałem że tak, przecież nie było większych fanów OF od nas... Oto co z tego wyszło:


Teraz kilka zdań tłumaczących dlaczego tak, a nie inaczej. Otóż, odkąd pojawiła się informacja na stronie festiwalu Hip Hop Kemp, o tym, że Odd Future pojawią się wśród artystów tegorocznego line-upu - wiedziałem że muszę tam być. Chociaż na jeden dzień. Tylko po to żeby zobaczyć na żywo jedno z ich show, które zyskały już miano legendarnych na całym globie... mimo tego że można skończyć ze złamanym nosem, czy rozciętym łukiem brwiowym. Totalny rozpierdol i punkowa energia na koncertach musi zbierać żniwo kontuzji. Stage diving, skoki z głośników, pogo w tłumie - to redefinicja rapowego wydarzenia. Zresztą przekonacie się sami/same.
Jakiś czas temu, widziałem ankietę zainteresowania zespołami na tegorocznym Kempie. Odd Future raczej zamykali stawkę. Dziwiłem się i zadawałem sobie pytanie: dlaczego ludzie nie czają fenomenu tej supergrupy? Doszedłem do wniosku, że OF mimo że tworzone przez małolatów, to trafia raczej do starszych odbiorców. To samo potwierdził odbiór powyższej audycji, która spotkała się raczej z krytyką. Padały komentarze: "Karny kutas za selekcje",  "Gdzie Odd Future?" (nie mówiąc już o recenzji prowadzącego). To tylko potwierdziło moje obawy. Ludzie kompletnie nie czają tego, czym jest ta ekipa. Wybierając kawałki, staraliśmy się uciekać od tego, co wyświetlało się miliony razy na You Tube. Odd Future to nie tylko Tyler. To także MellowHype czyli Hodgy Beats i Left Brain, Syd Tha Kid (djka i producentka - która rozpierdala setami niekoniecznie hip-hopowymi), Frank Ocean, Mike G, Domo Genesis, duet The Jet Age Of Tomorrow i Earl, który aktualnie przebywa w ośrodku wychowawczym na jakieś wyspie. Odd Future to movement, który trzyma się z różnymi ludźmi. Dlatego docenia ich Pharrell i Tyler robi remiksy dla N*E*R*D albo nagrywa z Pusha T.  Kolegują się z Toro Y Moi i wymieniają się koncepcjami muzycznymi... Wpływają swoją twórczością na młodych jazzmanów, dzięki czemu możemy potem obserwować zajebiste sesje Odd Future Trio. 


The Odd Future Sessions Pt. 1 - BASTARD


The Odd Future Sessions Pt. 2 - GOBLIN


Dlatego błagam Was... nie każcie mi potem czytać na forach że jestem sezonowcem, gdy piszę recenzję płyty "Bastard" albo "Goblin". O płytach na które nie poświęciliście czasu nie powinniście się wypowiadać, pytając później o brzmienie Odd Future... którego nie słyszycie.