Strony

czwartek, 28 lipca 2011

DDC Radio 8 + trzy ciekawe EPki

Już chyba wiem skąd ta chujowa pogoda. Po prostu zwlekaliśmy zbyt długo z udostępnieniem wakacyjnej odsłony DDC Radio. Ósmy odcinek zarejestrowaliśmy z Ickiem ze trzy tygodnie temu: "Zaczęło się od rowerów, piwa i wąsów na Malcie. Słonecznie, wesoło, po prostu zajebiście! Wracając z wycieczki spotkaliśmy z Ajs-Kejem – Rybę, Basię, Profa i Sly Stone’a. Ogarnęliśmy mikrofon i postanowiliśmy na fali dobrych, wakacyjnych wibracji zarejestrować kolejną piracką kompilację. Melanż trwał do rana, a oto jego efekt. Na początku spokojnie, potem jakiś rap a na końcu wixa… Zresztą sprawdźcie sami. Tracklisty nie ma, bo nigdy nie było i już raczej nigdy nie będzie."Mimo tego, że nie ma tracklisty, opowiem nieco o tym co w "audycji" się znajduje. W zasadzie chciałem wspomnieć konkretnie o trzech EPkach, których często słuchałem w pracy w ostatnim czasie. Większość numerów i tak znacie albo ich tytuły pojawiają się w zapowiedziach...

DDC Radio 8


Także wracając do konkretów... Oto rzeczy które warto sprawdzić, tym bardziej że są zupełnie za friko. Pierwszy krążek, to "The Traveler EP" od Krisa Marsa. Na jego twórczość wpadłem podążając za rekomendacją Marcina Sochy. Gość urodził się w '92 roku, mieszka w Kalifornii, interesuje się sztuką, pisze poezje, śpiewa i rapuje. Z tego co widziałem na jego blogu, to buja się też z Duńskim zespołem związanym z Plug Research - znanym jako Quadron. Jego muzyka nie jest skomplikowana. Jest bardzo melodyjna, piosenki są chwytliwe, mają wpadające w ucho refreny i bardzo fajne teksty. Kris jest jeszcze bardzo młody, ale ma w sobie coś, co łatwo może teleportować go w krótkim czasie do mainstreamu. Jeśli tak się stanie, chciałbym żeby jego muzyka, która powstanie w przyszłości była tak fajna, jak omawiany wyżej "The Traveler EP". Poniżej klip promujący wydawnictwo.

Kris Mars - Meant To Be


Druga rzecz, to skład After The Smoke. Wpadłem na nich za sprawą Dworaka. Pokazał mi ich klip promujący EPkę pt. "White Girls & Red Velvet Cake" i momentalnie się zajarałem. Zresztą sprawdźcie sami:

After The Smoke - UIE


Ciężko powiedzieć o nich coś konkretnego. Wiem że to duet pochodzący z Tallahassee na Florydzie. Jak większość młodych składów, wypisują różne bzdury na swoich kontach typu twitter czy facebook. W każdym razie można wyczytać, że Whuzi i Speek inspirują się sztuką, filozofią, emocjami od miłości po nienawiść, seksem a także rekinami i trójkątami (WTF?!).


Trzecia EPka - to już nie debiut. Jesse Boykins III to od prawie trzech lat, jest jednym z moich ulubionych wokalistów soulowych. Podoba mi się że nieustannie poszukuje. Gdy spotkałem się z jego twórczością po raz pierwszy zimą 2008 roku, nagrywał z dość bogato wyposażonym zespołem. Później produkował sam albo posiłkował się muzyką ciekawych producentów takich jak Melo-X, Afta-1 czy Machine Drum... Ostatni krążek "Way Of A Wayfarer" to większości numery na bitach od Gold Panda, które (jak napisał) były dla niego wielką inspiracją. Oprócz tego, jest też remiks utworu "B4 The Night Is Thru" autorstwa Afta-1. Ja natomiast nie mogę przestać słuchać "I Can't Stay" - piękny kawałek. Sprawdźcie wszystko, zresztą i tak każdy przyzna że EPki to najlepszy format.