Strony

wtorek, 17 sierpnia 2010

Ostrzegam przed Letherette

Odkąd poznałem się z Andrew Mezą, który dowodzi projektem BTS Radio, mam dostęp do świeżego materiału non-stop. Często korespondujemy, wymieniamy się stuffem... Raz to ja mu podeślę coś z Polski, a czasami to on podeśle mi coś ze świata.
W te wakacje miał uzupełnić lineup festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach wraz z SamiYam'em, ale przez problem z kalendarzem niestety nie doszło to do skutku. Wiadomo, szkoda że tak wyszło, ale trudno... co się odwlecze to nie uciecze. Przedwczoraj Andrew napisał do mnie znowu. Pytał czy znam Letherette czyli duet z Wolverhampton (Andy oraz Rich), ja na to... Andrew, do chuja... śledzę BTS, słucham Gilles'a i Benji'ego, jestem twardym i regularnym słuchaczem. Wiadomo że coś słyszałem. Andrew na to:
- W listopadzie planuje tour promujący label BTS, a Letherette jako pierwsi są zapisani do labelu i bardzo mocno w nich wierzę. Mogę Ci jedno powiedzieć, ci kolesie to będzie następna duża rzecz, której warto być świadomym.
W tym miejscu z Andrew się zgadzam w zupełności. Po miksie dla BTS, który był niejako showcasem ich twórczości, po remiksach dla Bibio, Machinedrum, czy udział w składaku Gilles'a Peterson'a - "Brownswood Electr*c", mówi sam za siebie. Na przełomie września/października nakładem podlabelu Eglo Records - Ho Tep pojawi się ich EP'ka. Po tym co do tej pory słyszałem, myślę że warto zaczekać. Tym bardziej, że stylistyka oscyluje gdzieś pomiędzy tym co Dilla robił w okresie pączków,  a tym co robił Bullion wydając "Pet Sounds: In Key Of Dee", ale momentami przypomina mi też to co dziś robi Onra... pewnie nie bez powodu Young Montana? (o którym wkrótce też będzie trzeba kilka słów zrzucić), napisał chłopakom na myspace:
- looks like you motherfuckers are moving up some next level intergalactic disco shit!
No ale chuj, jestem daleki od metkowania muzyki... Letherette robią zajebiste numery, które mają dobry wajb, myślę że sprawdzą się w klubie. Nie chcę na razie nic obiecywać, ale myślę że w listopadzie spotkacie się z nimi przynajmniej w jednym z Polskich klubów. Zapoznajcie się z miksem dla BTS Radio, jeśli nie zrobiliście tego w styczniu. I trzymajcie rękę na pulsie. 

Letherette - Take My Head