Strony

czwartek, 13 maja 2010

Pierwsze urodziny WarsoulJeśli uważnie słuchaliście siedemnastej odsłony audycji Kosmos w Radio Roxy, autorstwa Maceo Wyro, to wiecie już zapewne, że 22 maja kolejna odsłona imprezy sygnowanej nazwą Warsoul Sessions. Do każdej edycji tego wydarzenia staraliśmy się podchodzić z rozmachem, o czym mogą świadczyć zespoły które gościliśmy wcześniej. Do dziś wspominamy z wypiekami na twarzy koncerty Electric Wire Hustle czy Sa-Ra Creative Partners... Tym razem jest podobnie, z tym że data jest szczególna, otóż Warsoul kończy pierwszy rok. Dzieciaki ledwo chodzą zanim skończą rok, a Warsoul? Mam wrażenie, że już dawno nauczył się biegać... bowiem na pierwszych urodzinach wystąpi Fatima i Funkineven!

 


Po niecałym roku działalności "na własną rękę", Maceo połączył siły z Red Bull Music Academy... Urodzinowy Warsoul Sessions jest wypchany artystami związanymi z tą Akademią. Fatima, urodzona w Sztokholmie, mieszkająca obecnie w Londynie pojawiła się na wykładach Red Bulla w 2008 roku w Barcelonie...
La Rambla Perversion - Cup Of Wine


To właśnie podczas tamtych sesji został zarejestrowany kawałek "Cup Of Wine" - La Rambla Perversion, za którym stoi nikt inny jak Eltron John, przedstawiciel naszego kraju na wykładach w Barcelonie. Efekt tej kolaboracji został niedawno wytłoczony na winylu za sprawą wytwórni związanej z JuNouMi crew, mowa oczywiście o Koh-I-Noor Records, którym przewodzi Jonkper. Świetny utwór prawda? Ale to nie wszystko, Radek Drutis, który obecnie mieszka w Kanadzie i zajmuje się między innymi projektowaniem okładek dla Stones Throw (między innymi ostatni krążek supergrupy jazzowej Madliba, The Last Electro-Acoustic Space Jazz & Percussion Ensemble - Miles Away) również okazjonalnie bawi się w produkowanie muzyki. Wymieniliśmy kilka maili i okazało się że on też nagrał kawałem z Miss Fatimą. Efekt możecie sprawdzić poniżej:
How We Do - Ice Cream ft. Fatima


Kurde, muszę wrócić jeszcze kiedyś do twórczości Radka... Jednak wróćmy do meritum. Jak już wspominałem, obok Fatimy pojawi się jeszcze jedna postać z Eglo... Funkineven 1956. Stevie, to fryzjer z Londynu... nie byle jaki zresztą, bo trzaska taką muzę, że jego pierwsza Epka, promowana nieco wcześniej w audycjach Gilles'a i Benjiego sprzedała się w cztery dni po premierze! Oczywiście mowa o "Kleer EP". Sam się nie załapałem... trudno, tak to jest, jak czasem zbyt długo się zwleka. Niebawem nowy materiał od Funkineven'a, nowości jakie zaprezentował u Benjiego po prostu zmiatają z powierzchni ziemi, jestem pewny że cały ten gorący, jeszcze świeżutki materiał doświadczymy na żywo. Poszukajcie audycji z 28 marca 2010, Funkineven prezentował tam utwory takie jak "You", "Take Back", "Heart Pound", "Must Move" czy fenomenalny, a wręcz kapitalny "She's Acid". Oprócz tego re-union... Niewinni Czarodzieje, Envee i Maceo znowu zagrają wspólnie! Obok nich absolwent RBMA z Toronto czyli Good Paul... + z tego co mi wiadomo, niespodzianka! To wszystko za 20 PLN w przedsprzedaży (Sideone) i 30 PLN w dniu imprezy. Nic więcej już chyba nie jestem w stanie napisać, odsyłam Was do eventu na Facebooku, tam znajduje się materiał prasowy przygotowany przez Maceo Wyro, on najlepiej wyłożył co i jak będzie wyglądało 22 maja w Powiększeniu. Poniżej załączam jeszcze zapis wtorkowej audycji "Alternatywny Magazyn Muzyczny", w Radio Afera. Znajdziecie tam materiał, który będzie można usłyszeć na żywo na pierwszych urodzinach Warsoul. Zapraszamy!
AMM vs. Sebol